ELDOBOM AZ AGYAM!

ELDOBOM AZ AGYAM!

március 1, 2020 Tévedések hálójában 0

 

    Hogy is van ez? Akkor most szükséges valamennyi szénhidrátot enni vagy nem? 

     Sokan azt gondolják, néhányan meg biztosan tudják, hogy szénhidrát nélkül nem működik az agyuk. De vajon honnan tudják? Kipróbálták és nem működött? Az meg milyen???

    Mi az igazság? 

     Szerencsére nem kell találgatásokba bocsátkozni. Az emberiség nem élt volna túl háborúkat, éhínségeket, a 2,4 millió évnyi jégkorszakról nem is beszélve, ha a napi szénhidrátbevitelhez lett volna kötve a léte.
Magyarázatért a tudományhoz kell fordulni.

    Akkor nem is kell nekünk szénhidrát?

 Ez így nem teljesen igaz. De amennyi kell, azt a szervezet megoldja, előállítja akkor is, ha átmenetileg, vagy akár tartósan is, nem támaszkodhat a táplálkozással bevitt mennyiségre.

A TÉNYEK:

Szervezetünk mintegy 140g glükózt igényel naponta, amiből az agy kb 100gr-ot használ el. 40 gr-nyi mennyiség a vörösvértestekben, leukocitákban és a mitokondriumokban szegény fehér izomrostok sejtjei-ben szolgáltatja az energianyerő folyamatokat.

-Mindehhez nem feltétlenül szükséges a szénhidrát bevitele.

-Amennyiben nincs elegendő szénhidrát a szervezet energiaigényeinek ellátására, akkor a máj főként fehérjéből és zsírból  állít elő glükózt. 

Mi történik a táplálkozási ketózis esetében?

-Az agy kiválóan működik a zsírbontásból származó ketontestekkel! Energiaigényének 75 %-át ebből fedezi. /75 gr/
-A maradék szükséges 25 gr-ot a máj előállítja. 

-A zsírokból napi 18-20 gr glükóz keletkezhet , a fehérjékből napi kb 35 gr.

Tehát bőven elég a mennyiség az agynak.

 Nem kell aggódni!  Ha még mindig nem sikerült megnyugtatnom a kételkedőket, gondolj arra, hogy:

  1. A jégkorszakban biztos, hogy nem volt gyümölcs a fákon. Az emberek akkor húst ettek meg zsírt  és tojásokat. Esetleg valami gyökereket. De nem banánt meg szőlőt.:-))))
  2. Az évekig szigorú ketózisban tartott epilepsziás gyerekeknek a legkisebb problémája és egyetlen igazi esélye az, hogy nem esznek szénhidrátot. 

  Tehát nincs kifogás!  A táplálkozási ketózis nem betegség és főleg nem életet veszélyeztető állapot, bárki mondja is!  A butaságot, a gondolkozás hiányát nem lehet a kevés bevitt szénhidrátra fogni! Annak az okát máshol kell keresni.:-)

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük